Κυριακή, 25 Φεβρουαρίου 2024

Ο Κόσμος της Ειδικής Εκπαίδευσης και Φροντίδας

Ποιοι βουλευτές εκλέγονται στις εκλογές της 21ης.05-Ποιοι προβεβλημένοι υποψήφιοι δεν εκλέγονται

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ποιοι βουλευτές εκλέγονται από κάθε κόμμα στις εκλογές της 21ης Μαΐου 2023 με τα μέχρι στιγμής στοιχεία – Ποιοι προβεβλημένοι υποψήφιοι κομμάτων δεν εκλέγονται-Πίνακας με τα ονόματα.

Ποιοι βουλευτές εκλέγονται

Οι βουλευτικές εκλογές διεξήχθησαν την Κυριακή 21 Μαΐου 2023. Τα αποτελέσματα των εκλογών ανακοινώνονται ζωντανά στην ιστοσελίδα του Υπουργείου Εσωτερικών, για κάθε τμήμα μετά την αποστολή τους, στο Υπουργείο, από τον Δικαστικό Αντιπρόσωπο.

Σύμφωνα με τον διαδραστικό χάρτη του Υπουργείου Εσωτερικών και με ενσωματωμένο το 99,59% τα κόμματα έλαβαν:

ΝΔ: 40,79% και 146 έδρες

ΣΥΡΙΖΑ: 20,07% και 71 έδρες

ΠΑΣΟΚ: 11,46% και 41 έδρες

ΚΚΕ: 7,23% και 26 έδρες

Ελληνική Λύση: 4,45% και 16 έδρες

Νίκη: 2,92%

Πλεύση Ελευθερίας: 2,89%

ΜέΡΑ25: 2,62%

Δείτε τα αποτελέσματα όπως ανακοινώθηκαν εδώ

______________________________________

Ποιοι Βουλευτές εκλέγονται

Δείτε ποιοι βουλευτές εκλέγονται με τα μέχρι στιγμής στοιχεία:

Νέα Δημοκρατία

Επικρατείας
ΑΓΑΠΗΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού
ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Μέλη
ΛΥΤΡΙΒΗ ΙΩΑΝΝΑ του Δημητρίου
ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΝΕΦΕΛΗ του Βασιλείου
ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

Α’ Αθηνών
ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου
ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Παναγιώτη
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ του Ιωάννη
ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του Κωνσταντίνου
ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Μιχαήλ
ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) του Ματθαίου
ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του Ανδρέα

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ) του Ιωάννη
ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΔΩΝΙΣ του Αθανασίου
ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ του Γεωργίου
ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΘΟΔΩΡΟΣ) του Βασιλείου
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΝΙΚΟΣ) του Χρήστου
ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος
ΑΓΑΤΣΑ ΑΡΙΑΔΝΗ (ΑΡΙΑ) του Αριστείδη

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
ΧΡΥΣΟΧΟΪΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Βασιλείου
ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Ιωάννη
ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Πέτρου
ΣΥΡΕΓΓΕΛΑ ΜΑΡΙΑ του Κωνσταντίνου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος
ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη-Παναγιώτη
ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ του Νικολάου
ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Διονυσίου
ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αθανασίου
ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ του Αρκαδίου
ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννη
ΓΑΪΤΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Δημητρίου
ΓΚΕΛΕΣΤΑΘΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου

Α’ Πειραιώς
ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΔΟΜΝΑ-ΜΑΡΙΑ του Αριστείδη
ΒΛΑΧΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αντωνίου

Β’ Πειραιώς
ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δρακούλη
ΛΙΒΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Α’ Ανατολικής Αττικής
ΖΑΧΑΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ηλία
ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ) του Χρήστου
ΠΕΤΣΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (ΣΤΕΛΙΟΣ) του Λεωνίδα
ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεοδώρου
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
ΚΟΛΛΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΣΩ) του Σταματίου
ΚΑΤΣΑΝΔΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου

Β’ Δυτικής Αττικής
ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αναστασίου
ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Αιτωλοακαρνανίας
ΣΑΛΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δαμιανού
ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Ανδρέα

Αργολίδος
ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου

Αρκαδίας
ΒΛΑΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Άρτας
ΣΤΥΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημοσθένη

Αχαΐας
ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Μιχαήλ
ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Ιωάννη
ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝ του Ασημάκη

Βοιωτίας
ΚΤΙΣΤΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου

Γρεβενών
ΓΙΑΤΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

Δράμας
ΚΥΡΙΑΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Τριανταφύλλου

Δωδεκανήσου
ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία
ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη

Έβρου
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
ΔΕΡΜΕΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου

Ευβοίας
ΖΕΜΠΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ (ΣΙΜΟΣ) του Βασιλείου

Ευρυτανίας
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΩΜΑΪΣ (ΤΖΙΝΑ) του Γεωργίου

Ζακύνθου
ΑΚΤΥΠΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Δημητρίου

Ηλείας
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδώρου
ΑΥΓΕΡΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ-ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζήσιμου
ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Λάμπρου

Ημαθίας
ΒΕΣΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Φωτίου
ΜΠΑΡΤΖΩΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Στέργιου

Ηρακλείου
ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Γεωργίου

Θεσπρωτίας
ΓΙΟΓΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου

Α’ Θεσσαλονίκης
ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αθανασίου
ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Πέτρου
ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ του Δημητρίου
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ταξιάρχη
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου
ΓΚΟΛΙΔΑΚΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ του Μιχαήλ
ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ) του Γεωργίου
ΒΕΝΙΕΡΗΣ-ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωσήφ

Β’ Θεσσαλονίκης
ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Χρυσοστόμου
ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου
ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αστερίου
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Ιωάννη

Ιωαννίνων
ΤΑΣΟΥΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου

Καβάλας
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αδάμ
ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΜΑΚΑΡΙΟΣ του Βασιλείου

Καρδίτσας
ΤΣΙΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
ΚΩΤΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Καστοριάς
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

Κέρκυρας
ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Σωτηρίου

Κεφαλληνίας
ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του Σπυρίδωνος-Διονυσίου

Κιλκίς
ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παύλου

Κοζάνης
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κορινθίας
ΔΗΜΑΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σταύρου
ΤΑΓΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου

Κυκλάδων
ΒΡΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Βασιλείου
ΜΟΝΟΓΥΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Μιχαήλ
ΦΟΡΤΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του Αριστοτέλη

Λακωνίας
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΝΕΟΚΛΗΣ του Δημοσθένη
ΔΑΒΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη

Λάρισας
ΚΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αχιλλέα
ΚΑΠΕΤΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
ΧΑΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΞΙΜΟΣ του Παντελή

Λασιθίου
ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ

Λέσβου
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χριστόφα

Λευκάδας
ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

Μαγνησίας
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
ΜΑΚΡΗ ΖΩΗ (ΖΕΤΤΑ) του Μιχαήλ
ΜΠΟΥΚΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

Μεσσηνίας
ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Ξάνθης
ΤΣΙΛΙΓΓΙΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του Γεωργίου

Πέλλας
ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΛΑΚΗΣ) του Νικολάου
ΣΤΑΜΕΝΙΤΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΔΙΟΝΥΣΗΣ) του Ευαγγέλου

Πιερίας
ΜΠΑΡΑΛΙΑΚΟΣ ΞΕΝΟΦΩΝ (ΦΩΝΤΑΣ) του Ελευθερίου
ΜΑΝΗ-ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΝΑ του Ευαγγέλου
ΚΟΥΛΚΟΥΔΙΝΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευριπίδη

Πρέβεζας
ΚΥΡΙΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου

Ρεθύμνης
ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αχιλλέα

Ροδόπης
ΣΤΥΛΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ του Στυλιανού

Σάμου
ΣΤΕΦΑΝΑΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ του Ισιδώρου

Σερρών
ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέα
ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου

Τρικάλων
ΣΚΡΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου

Φθιώτιδας
ΣΤΑΪΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κωνσταντίνου

Φλώρινας
ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

Φωκίδας
ΜΠΟΥΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Χαλκιδικής
ΓΙΩΡΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αγγελή

Χανίων
ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΝΤΟΡΑ) του Κωνσταντίνου

ΒΟΛΟΥΔΑΚΗ ΣΕΒΑΣΤΗ (ΣΕΒΗ) του Αναστασίου

Χίου
ΜΗΤΑΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΝΟΤΗΣ) του Αντωνίου

ΣΥΡΙΖΑ

Επικρατείας
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΟΘΩΝ του Σταύρου
ΑΚΡΙΤΑ ΕΛΕΝΑ του Λουκή
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Ευαγγέλου
ΤΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

Α’ Αθηνών
ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Μόσχου
ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ του Στεφάνου
ΛΙΝΟΥ ΑΘΗΝΑ του Κωνσταντίνου
ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ) του Διονυσίου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ ( ΕΦΗ) του Θεμιστοκλή
ΔΟΥΡΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΡΕΝΑ) του Αθανασίου
ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ του Δημητρίου
ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου
ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευστρατίου

Α’ Πειραιώς
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου

Β’ Πειραιώς
ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ) του Γεωργίου
ΡΑΓΚΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου

Α’ Ανατολικής Αττικής
ΚΑΡΑΜΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη

Β’ Δυτικής Αττικής
ΤΣΙΠΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηρακλή

Αιτωλοακαρνανίας
ΖΑΜΠΑΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ (ΜΙΛΤΟΣ) του Γεωργίου
ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Νικολάου

Αργολίδος
ΓΑΒΡΗΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

Αρκαδίας
ΠΑΠΑΗΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ηλία

Άρτας
ΓΕΡΟΒΑΣΙΛΗ ΟΛΓΑ του Βασιλείου

Αχαΐας
ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ) του Πέτρου
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Αντωνίου
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Άγγελου

Βοιωτίας
ΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΟΥ (ΓΙΩΤΑ) του Λεωνίδα

Δράμας
ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ του Σάββα

Δωδεκανήσου
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου

Έβρου
ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του Φωτεινού

Ευβοίας
ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Άγγελου

Ηλείας
ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ – ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Χρήστου

Ημαθίας
ΤΟΛΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Χαράλαμπου

Ηρακλείου
ΜΑΜΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του Αντωνίου
ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Δημητρίου

Α’ Θεσσαλονίκης
ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Παναγιώτη
ΘΡΑΣΚΙΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του Κωνσταντίνου
ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

Β’ Θεσσαλονίκης
ΦΑΜΕΛΛΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Πέτρου
ΑΥΓΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του Πέτρου

Ιωαννίνων
ΤΖΟΥΦΗ ΜΕΡΟΠΗ του Στεφάνου
ΣΤΕΦΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Θεοδώρου

Καβάλας
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) του Παύλου

Καρδίτσας
ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ηλία

Κέρκυρας
ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

Κιλκίς
ΠΑΠΠΑΣ ΠΕΤΡΟΣ του Μιχαήλ

Κοζάνης
ΒΕΤΤΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Δημητρίου

Κορινθίας
ΨΥΧΟΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

Κυκλάδων
ΣΥΡΜΑΛΕΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευάγγελου

Λάρισας
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
ΚΑΡΙΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

Λέσβου
ΜΠΟΥΡΝΟΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου

Μαγνησίας
ΜΕΪΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μιχαήλ

Μεσσηνίας
ΧΑΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΞΗΣ) του Βύρωνα

Ξάνθης
ΖΕΪΜΠΕΚ ΧΟΥΣΕΪΝ του Χασάν

Πέλλας
ΤΖΑΚΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Εμμανουήλ

Πιερίας
ΓΚΟΥΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Σωτηρίου

Πρέβεζας
ΜΠΑΡΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοφάνη

Ροδόπης
ΦΕΡΧΑΤ ΟΖΓΚΙΟΥΡ του Ναζήφ

Σερρών
ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Παύλου

Τρικάλων
ΚΟΝΤΟΤΟΛΗ ΜΑΡΙΝΑ του Γεωργίου

Φθιώτιδας
ΣΑΡΑΚΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αθανασίου

Φλώρινας
ΠΕΡΚΑ ΘΕΟΠΙΣΤΗ (ΠΕΤΗ) του Χαράλαμπου

Χαλκιδικής
ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη

Χανίων
ΠΟΛΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Πέτρου

ΠΑΣΟΚ – Κίνημα Αλλαγής

Επικρατείας
ΔΟΥΔΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αριστείδη
ΜΑΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σωτηρίου

Α’ Αθηνών
ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗ – ΜΑΡΙΑ (ΜΙΛΕΝΑ) του Γεωργίου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του Ιωάννη

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου

Β’ Πειραιώς
ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννη

Α’ Ανατολικής Αττικής
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΩΛΗΣ) του Ανέστη

Αιτωλοακαρνανίας
ΣΤΑΡΑΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημήτριου

Αργολίδος
ΠΟΥΛΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του Θεοδοσίου

Αρκαδίας
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ του Κωνσταντίνου

Αχαΐας
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανδρέα

Βοιωτίας
ΜΟΥΛΚΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Δράμας
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Γεωργίου

Δωδεκανήσου
ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

Ευβοίας
ΚΑΖΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου

Ηλείας
ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

Ηρακλείου
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου
ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ του Φανουρίου

Α’ Θεσσαλονίκης
ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μαρίνου

Β’ Θεσσαλονίκης
ΓΛΑΒΙΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

Ιωαννίνων
ΤΣΙΜΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

Καρδίτσας
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Δημητρίου

Κέρκυρας
ΜΠΙΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος

Κιλκίς
ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Θεοδώρου

Κοζάνης
ΚΟΥΚΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ (ΠΑΡΙΣ) του Δημητρίου

Κορινθίας
ΤΑΓΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Ιωάννη

Λακωνίας
ΓΡΗΓΟΡΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΑΓΙΑ) του Λεωνίδα

Λάρισας
ΛΙΑΚΟΥΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Θεοφάνη

Λασιθίου
ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του Νικολάου

Λέσβου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Χαριλάου

Μεσσηνίας
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου

Ξάνθης
ΜΠΑΡΑΝ ΜΠΟΥΡΧΑΝ του Νετζαντή

Πέλλας
ΑΛΕΞΑΝΔΡΙΔΟΥ ΡΑΧΗΛ του Νικολάου

Ρεθύμνης
ΧΝΑΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ιωάννη

Ροδόπης
ΑΧΜΕΤ ΙΛΧΑΝ του Σαμπρή

Σερρών
ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Γεωργίου

Τρικάλων
ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

Φθιώτιδας
ΤΣΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου

Χαλκιδικής
ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

Χίου
ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

ΚΚΕ

Επικρατείας
ΠΑΦΙΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Σπυρίδωνα

Α’ Αθηνών
ΚΑΝΕΛΛΗ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΛΙΑΝΑ) του Χρήστου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου
ΚΤΕΝΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Θεοφύλακτου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου
ΠΕΡΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΔΙΓΕΝΗ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΣΕΜΙΝΑ) του Αναστασίου
ΚΑΤΣΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Περικλή

Α’ Πειραιώς
ΑΜΠΑΤΙΕΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεράσιμου

Β’ Πειραιώς
ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ του Εμμανουήλ

Α’ Ανατολικής Αττικής
ΓΚΙΟΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

Β’ Δυτικής Αττικής
ΤΣΟΚΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Νικολάου

Αιτωλοακαρνανίας
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αθανασίου

Αχαΐας
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Πέτρου

Ευβοίας
ΜΑΡΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

Ηρακλείου
ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δανιήλ

Α’ Θεσσαλονίκης
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

Β’ Θεσσαλονίκης
ΣΤΟΛΤΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Δημητρίου

Ιωαννίνων
ΕΞΑΡΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΠΑΚΟΣ) του Θεοφάνη

Κοζάνης
ΚΟΥΖΙΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΑΤΙΝΑ (ΤΙΝΑ) του Παναγιώτη

Λάρισας
ΛΑΜΠΡΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη

Μαγνησίας
ΜΕΤΑΞΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Δημητρίου

Μεσσηνίας
ΚΟΥΤΟΥΜΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σαράντου

Τρικάλων
ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ του Κλεομένη

Φθιώτιδας
ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αποστόλου

Χανίων
ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Κωνσταντίνου

Ελληνική Λύση

Επικρατείας
ΣΑΡΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Κωνσταντίνου

Α’ Αθηνών
ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αναστασίου

Β1′ Βόρειου Τομέα Αθηνών
ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

Β2′ Δυτικού Τομέα Αθηνών
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ευάγγελου

Β3′ Νότιου Τομέα Αθηνών
ΑΓΙΟΣΤΡΑΤΙΔΟΥ ΝΙΚΗ του Χρήστου

Β’ Πειραιώς
ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ- ΧΑΪΔΩ του Δημητρίου

Α’ Ανατολικής Αττικής
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεοδώρου

Αχαΐας
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ

Έβρου
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ του Χρήστου

Ευβοίας
ΑΡΜΟΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου

Ημαθίας
ΤΡΕΜΠΕΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Κωνσταντίνου

Α’ Θεσσαλονίκης
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ
ΚΟΥΠΕΛΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Σάββα

Β’ Θεσσαλονίκης
ΧΗΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αχιλλέως

Λάρισας
ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ιωσήφ

Σερρών
ΜΠΟΥΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

______________________________

Ποιοι προβεβλημένοι υποψήφιοι κομμάτων δεν εκλέγονται

Στην Α’ Αθηνών εκτός μένουν ο Νίκος Φίλης από τον ΣΥΡΙΖΑ, η Κωνσταντίνα Κούνεβα από το ΚΚΕ και ο Κώστας Σκανδαλίδης από το ΠΑΣΟΚ.

Στον Β1 Βόρειο τομέα Αθηνών εκτός φαίνεται πως μένουν οι ΣκουρλέτηςΑθανασίουΜπαλάφαςΑυλωνίτου και Καββαδία, ενώ από το ΠΑΣΟΚ εκτός μένει ο Ανδρέας Λοβερδος.

Στον Β2 Δυτικό Τομέα εκτός μένουν οι Βίτσας και Κουρουμπλής από τον ΣΥΡΙΖΑ και ο Καρχιμάκης απο το ΠΑΣΟΚ.

Στον Β3 Νότιο Τομέα ο Μπάμπης Παπαδημητρίου και ο Γρηγόρης Ψαριανός μένουν εκτός από τη ΝΔ και ο Στέφανος Τζουμάκας από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στην Α’ Πειραιά η Νόνη Δούνια έμεινε εκτός από πλευράς ΝΔ ενώ στη Β’ Πειραιώς ο Τραγάκης από τη ΝΔ και ο Αλεξιάδης από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στην Ανατολική Αττική ο Ευάγγελος Αντώναρος από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στην Αιτωλοακαρνανία εκτός μένει μέχρι τώρα ο Σπήλιος Λιβανός (ΝΔ) και οι Γιώργος Βαρεμένος και Νίκος Μωραΐτης από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στη Ζάκυνθο ο Σταύρος Κοντονής από τον ΠΑΣΟΚ και ο Μάκης Μπαλαούρας από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στη Μαγνησία η Μαρίνα Χρυσοβελώνη του ΣΥΡΙΖΑ.

Στο Ρέθυμνο ο Βασίλης Σκουντής από το ΠΑΣΟΚ και ο Ανδρέας Ξανθός από τον ΣΥΡΙΖΑ.

Στη Φθιώτιδα εκτός μένει ο Γιάννης Οικονόμου από τη ΝΔ.

Στα Χανιά μένει εκτός ο Γιάννης Σταθάκης.

Δείτε σχετικά

Εκλογές 2023-αποτελέσματα: Ποσοστά κομμάτων-ψήφοι και έδρες σε όλη την επικράτεια 

Δείτε επίσης

Ενταξη στην προσχολική εκπαίδευση και πρόσβαση παιδιών, εφήβων, ΑμεΑ σε υπηρεσίες δημιουργικής απασχόλησης

Κοινοποιήστε.

Σχετικά με Συντάκτη

Με σπουδές στην Κοινωνιολογία, στην Κοινωνική Εργασία και στην Ειδική Αγωγή, εργάσθηκε από το 1989, μεταξύ άλλων, στο Ελληνικό Κέντρο Διαπολιτισμικής Ψυχιατρικής και Περίθαλψης, στα Παιδικά Χωριά SOS Ελλάδος και στο Κέντρο Διαφοροδιάγνωσης Διάγνωσης και Υποστήριξης (ΚΕ.Δ.Δ.Υ.) Φθιώτιδος, όπου και θήτευσε ως Προϊστάμενος. Διατελεί Αιρετό μέλος του Κεντρικού Υπηρεσιακού Συμβουλίου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού Ειδικής Αγωγής (Κ.Υ.Σ.Ε.Ε.Π.) στο Υπουργείο Παιδείας, Πρόεδρος του Συλλόγου Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού Ειδικής Αγωγής Στερεάς Ελλάδας (Σ.Ε.Ε.Π.Ε.Α. ΣΤΕΛΛΑ) και Αντιπρόεδρος της Ένωσης Εκπαιδευτικών Λειτουργών Ειδικής Αγωγής (ΕΝ.Ε.Λ.Ε.Α.).

Γράψτε μία απάντηση